Gdzie za darmo promować firmę w internecie?

Adrian Płucienniczek

2022-10-06 10:55:41.

Poznaj zupełnie darmowe sposoby na promowanie swojej firmy w internecie

 

 

Jak mówi stara maksyma: "w internecie nic nie ginie". Może i jest to prawda, lecz oznacza to kolejne zagrożenie. Coraz trudniej jest nam się wyróżnić wśród setek milionów profili, stron internetowych, blogów w internecie... Chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka sposóbów, dzięki którym możecie obrócić ten niefortunny przebieg spraw oraz wypromować swoją działalność w sieci. 

 

1. Social Media 

 

Światowej klasy social media odgrywają znaczącą rolę w dzisiejszym świecie. Każdy nowy przedsiębiorca musi mieć w świadomości z jak dużą siłą się mierzy. Promując naszą działalność odchodzimy, a czasem odrzucamy staromodne papierowe rozwiązania jak m.in.: reklama w gazecie, ulotki wciskane na ulicy, czy plakaty na słupach reklamowych. Na rzecz social mediów, które są łatwiejsze, ekonomiczne oraz przynoszą wymierne profity dla naszej firmy. Portale takie jak: 

 

Stanowią światowy trzon social mediów! Profesjonalne i regularnie prowadzone kampanie na tych profilach przynoszą niewyobrażalne rezultaty. Klienci chętniej zaglądają na profile założone w mediach społecznościowych, niżeli na strony internetowe. Coraz więcej firm decyduję się na założeniu strony swojej firmy właśnie na social mediach. Dobrze prowadzony fanpage firmy, to klucz do sukcesu! 

 

Czy dalej zdobywające popularność, jak: 

 

  • Snapchat
  • TikTok
  • Spotify
  • Linkedin
  • i inne... 

Które stanowią ciekawą odnogę dla tradycyjnych portali społecznościowych. Pozwalają twórcom na zaprezentowaniu całkowicie innego kontentu dla swoich obserwatorów. Mogą działać również w kooperacji z głównymi social mediami. 

 

2. Portale ogłoszeniowe 

 

 

Portale ogłoszeniowe dalej cieszą się wysoką popularność. Całkowicie darmowa rejestracja i zweryfikowanie konta pozwala na wypozycjonowanie profilu w wyszukiwarce. Co stanowi pasywny rozrost wyświetleń i popularyzacji profilu. Do najciekawszych portali ogłoszeniowych należą: 

 

  • Panorama Firmstanowi profesjonalną wyszukiwarkę domen firm i usług w sieci. Rejestrując się wasz profil będzie widoczny dla użytkowników wyszukujących daną usługę, a dzięki danym lokalizacyjnym klient znajdzie Waszą firmę w swojej lokalizacji. 
  • OLXkiedyś Tablica.pl. Polski profil, który na równi konkuruje z Allegro. Możecie tam sprzedawać swoje usługi, poszukiwać pracowników, czy reklamować produkty. 
  • Allegrow porównaniu do OLX. Allegro gwarantuje bezpieczeństwo konsumenta. Dzięki czemu większość potencjalnych klientów zakupi Twój  produkt prędzej przez Allegro, niżeli OLX. 

Czy nasz autorski portal Zaufany Profil

 

na którym możecie zupełnie za darmo wypromować i wypozycjonować swój profil na social mediach, stworzyć profesjonalną wizytówkę firmy, czy zwiększyć zasięg Twojego przedsiębiorstwa nawet o 200%. Coraz więcej klientów decyduję się na to rozwiązanie. Nasza platforma jak najbardziej może kooperować z innymi portalami, by przynosić pasywny rozgłos. Dlatego tym bardziej zachęcamy do rejestracji Twojego profilu

 

--> Twoja darmowa wizytówka <--

 

--> Dodaj Profil  <--

 

3. Google 

 

 

Mówiąc o promocji własnego biznesu nie możemy zapomnieć o "wujku guglu". Stanowi najważniejszy target pozycjonowania, na którym powinniśmy się skupić, by nasza strona, fanpage, czy każdy profil był wyświetlany jak najwyżej w wyszukiwarce google. Ważnym jest również, aby zamieścić na google maps dokładne dane adresowe, dzięki czemu klient wyszukujący frazę: "sklep spożywczy" natrafi na witrynę waszego sklepu, ponieważ jest w okolicy. 

 

Należy również pamiętać, aby w wizytówce firmy na google maps zamieścić aktualny numer telefonu oraz adres e-mail. 

 

4. Własna strona / newsletter

 

 

Dedykowana strona internetowa firmy była kiedyś fundamentem zaistnienia w sieci internetowej. Jak wspomnieliśmy - coraz więcej firm decyduję się na rezygnację z własnej domeny internetowej na rzecz profilu na popularnych portalach społecznościowych. Lecz czy to oznacza, że nie warto już zakładać własnej strony internetowej? - oczywiście, że nie! 

 

Oczywiście najefektywniejszym i najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie strony internetowej na html'u - w każdej chwili możecie zlecić takie zadanie doświadczonemu programiście. Google preferuje takie rozwiązanie i najlepiej sobie radzi z odświeżaniem stron html. Lecz nie każda młoda firma jest w stanie zlecić takie zadanie fachowcowi. 

 

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest założenie swojego bloga, czy sklepu internetowego ma WordPressie!. Platforma WordPress nie tylko jest łatwa, intuicyjna i przejrzysta, ale także umożliwia zbudowanie swojej strony internetowej od podstaw dla każdego "Kowalskiego" - zupełnie za darmo! Dzięki poradnikom internetowym i materiałom na YouTube taką stronę jest w stanie postawić 12-latek. 

 

Strona internetowa może służyć jako efektywne uzupełnienie profilu na social mediach, na którym znajduję się jedynie pigułka informacji. Na dedykowanej stronie internetowej możecie rozpisać swój zakres usług, opowiedzieć historię swojej firmy, czy udzielić więcej informacji potencjalnym klientom. Zdecydowanie jest to konieczny krok dla średniorozwiniętego przedsiębiorstwa!  

 

5. Mail dedykowany

 

 

Reklamowanie swojej firmy poprzez skrzynkę elektroniczną nie zawsze musi kończyć się "zapychaniem spamu". Fakt, że wysyłanie ofert promocyjnych drogą mailową nie należy do najefektywniejszych. Lecz nie oznacza, że powinniśmy pominąć tę narzędzie reklamy. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się prowadzenie newslettera za zgodą klienta. Pozwala to wysyłanie dedykowanej treści promocyjnej dla grup odbiorców, którzy poprzednio wyrażając na to zgodę są otwarci na tą treść. Jest to świetna okazja, by zadbać o stałych klientów i przytrzymać ich przy sobie. 

 

6. Blog  

 

 

Kiedy myślimy o promocji naszego biznesu w Internecie, na pewno pierwszą naszą myślą nie będzie założenie bloga - a to błąd! Blog na pewno nie jest miejscem, w którym sprzedamy nasz produkt "od tak". Ma na zadanie zbudowania obłoki teoretycznej naszej działalności. Jest to miejsce, w którym możemy opisać naszą pracę od kuchni, opowiedzieć więcej o naszym produkcie, bądź usługach, czy tworzyć część poradnikowo-informacyjną dla naszych odwiedzających, by sprawniej się poruszali po naszej firmie. 

 

Blog taki możesz założyć praktycznie wszędzie, oczywiście dedykowanym rozwiązaniem będzie podpięcie go pod stronę internetową, lecz nie jest to wymóg! Możesz na przykład założyć profil swojej firmy na popularnych forach, portalach blogowych, czy chociażby stworzyć swoją stronę bloga na Facebooku! Dobrze prowadzony blog zadbanie nie tylko o wzrost zasięgu naszej firmy, lecz także o jakość naszych klientów. Jest to gra warta świeczki. 

 

Mamy nadzieję, że podane przykłady były dla Was inspirujące. Jeśli macie własne propozycje, gdzie jeszcze można promować swój biznes zupełnie za darmo, to koniecznie piszcie!: 

 

 

*images by pixelbay