Dlaczego chodzimy do dobrego fryzjera?

Adrian Płucienniczek

2022-10-17 09:26:04.

Poznaj czym kierować się poszukując sprawdzonych i zaufanych usług fryzjerskich

 

 

 

 

Z tym, że raz na jakiś czas musimy zadbać o nasze włosy - zgodzi się każdy. Niektórzy z nas korzystają z zaufanych i polecanych usług w salonie fryzerskich, inni posiadają uzdolnioną żonę, a jeszcze inni strzyżą się na własną rekę (bo przecież co jest trudnego w zgoleniu na łyso!). 

 

Poznaj historię fryzjerstwa w pigułce! 

 

 

 

 

Fryzjestwo wcale nie jest czymś młodym..  Odpowiedni fryz stanowił już w Starożytnym Egipcie ważny element garderoby oraz klasowy. Czesano wówczas włosy gładko lub stawiano na fryzurę w kształcie pazia. Najczęściej były to jednak peruki – wskazywały one na wysoką pozycję społeczną. Co ciekawe już wtedy stosowanie farbowanie włosów za pomocą henny. 

 

Starożytni grecy traktowali fryzure jako element sztuki. Modne były płaskie fryzury, a także zbieranie włosów nad karkiem. Za to w Starożytnym Rzymie farbowały włosy na jasne odcienie blondu oraz rudości. 

 

 

 

Okres średniowiecza jest początkiem ery rozpuszczonych włosów, swobodnie opadających na plecy i ramiona, co było oznaką młodości. Za to dorosłe kobiety kryły włosy pod czepkami. W okresie renesansu powrócono do tradycji grecko-rzymskiej oraz zaczęto odsłaniać czoło, które miało wyglądać na jak najwyższe. W epoce Baroku powrócono do peruk, zaś w Rokoko modne były upięcia, loki oraz wymyślne spinanie włosów w kok.  

 

 

 

Na przełomie XVIII i XIX wieku preferowano krótkie uczesania, które były odzwierciedleniem fryzur rzymskich. Moda wiedeńska charakteryzowała się symetrycznymi fantazyjnymi, oraz bujnymi lokami, do których dopinano treski. W okresie Biedermeier zaczęto dopasywać fryzure do urody kobiety.

 

Podczas Secesji umożliwiono kobietom odsłanianie uszu oraz karku. Era modernizmu cechowała się dopasowywaniem rodzaju fryzury do konkretnego stanowiska społecznego, które zajmowała dana osoba. Zaś jeśli chodzi o modę, to każdy nosił fryzurę jaką chciał. 

 

 

 

I w końcu, dotrwaliśmy do czasów obecnych! Aktualnie panuje całkowita dowolność w kwestii wyboru typu fryzury czy koloru włosów. Bardzo często fryzura odzwierciedla światopogląd danej osoby. Na to, co jest aktualnie modne w największej mierze mają wpływ środki masowego przekazu, przede wszystkim Internet. Zazwyczaj naśladuje się style gwiazd, celebrytów, blogerów. Ludzie są coraz bardziej otwarci na eksperymenty w dziedzinie fryzur i przestali się obawiać, że łamią społeczne normy. Z tego powodu możemy obserwować naprawdę różnorodne rodzaje uczesań, a także wciąż spodziewać się czegoś nowego.

 

Czym powinniśmy się kierować szukając zaufanego salonu fryzjerskiego? 

 

Pytanie, przy którym im więcej ludzi, tym więcej opinii. Lecz istnieje kilka uniwersalnych czynników, które świadczą o profesjonalności i uczciwości danego salonu, jak m.in.: 

 

  • Regularnie i przejrzyście prowadzon media społecznościowe, wizytówki na portalach ogłoszeniowych, czy zweryfikowany i uwierzytelniony profil na platformach, jak na przykład Zaufany Profil
  • Bogate portfolio swoich klientów i prac - stale dodawane kolejne prace świądczące o podtrzymania wysokiego poziomu usług.
  • Niecenzurowane i wiarygodne opinię klientów, które są wyznacznikiem świadczącym o wartości salonu oraz ich usług. 
  • Przejrzysty cennik za wykonywane usługi. 
  • Certyfikowane i dobrej jakości produkty kosmetyczne. 
  • Stale doskonalająca i szlifująca swoje umiejętności załoga salonu fryzjerskiego - kursy i certyfikaty ukończenia szkoleń będą wielkim aututem. 

 

Jak mawia słynny żart: "nie zadzieraj z fryzjerem, który przykłada Ci brzytwe do gardła". Czy my jako klienci też moglibyśmy zrobić coś, aby nasza usługa przebiegła sprawnie i bez komplikacji? Okazuje się, że tak! 

 

  • Przychodząc na wizytę u fryzjera należy zadbać o higienę włosów - "guma" w zatłuszczonych włosach jest koszmarem każdego fryzjera. 
  • Nie należy się spóźnić na wizytę - fryzjerzy to też ludzie, mają również innych klientów. Lepiej, żeby nie musieli pracować pod presją czasu. 
  • Przed strzyżeniem warto porozmawiać szczerze ze swoim fryzjerem o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Nawet jeśli w trakcie strzyżenia pojawi się nie pewność - możemy poprosić fryzjera o modyfikację pierwotnego planu. 

 

Na portalu Zaufany Profil znajdziecie całą masę profili usług fryzjersko-kosmetycznych, oto kilka z nich:

 

CompleteCar

MG’s Barber Shop Pruszcz Gdański

@mgsbarbershoppruszcz

CompleteCar

Zakład Fryzjerski

@zaklad.fryzjerski.dluga31

CompleteCar

MĘSKI Zakład fryzjerski

@meskizakladfryzjerski

CompleteCar

Zakład Fryzjerski Roberto

@zakladfryzjerski.gdynia

CompleteCar

Zakład Fryzjerski Męski - Sylwia Rzoska

@ZakladFryzjerskiMeskiSylwiaRzoska

CompleteCar

Warszawska Szkoła Barberingu

@WarszawskaSzkolaBarberingu

CompleteCar

️The Wąs Barber️

@117272266732417

CompleteCar

Gentleman Barber Shop

@gentlemansalonbarberski

 

Na naszym portalu znajdziecie czasem i te komiczne..

 

 

To tyle na dziś co chcieliśmy Wam dzisiaj zaprezentować, koniecznie wpadajcie na naszej social media!

 

 

*images by pixelbay 

**treść dzisiejszego artykułu zaczęrpneliśmy ze strony: Face&Look