Czym jest Zaufanie?

Adrian Płucienniczek

2022-10-03 15:50:01.

“Czym jest zaufanie?”


Zaufanie (poch. “ufać” z jęz polskiego, *źródło WSJP) stanowi jeden z najważniejszych fundamentów istnienia naszej platformy. W Wielkim Słowniku Języka Polskiego możemy przeczytać, że oznacza ono:

 

“przeświadczenie, że można komuś lub czemuś zaufać”
 

  Z perspektywy czasu można powiedzieć, iż słowo to oznacza znacznie więcej niż silną więź. Zaufanie odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu. Obdarzamy nim naszych najbliższych: rodzinę, przyjaciół, kolegów pracy, czy również w środowisku biznesowym naszych kontrahentów handlowych, oraz naszego pracodawcę.

 

Dlaczego tak dużym szacunkiem traktujemy ludzi, których obdarzyliśmy zaufaniem?
 

  Skoro tak dużą wagę przypisujemy osobom w najbliższym środowisku, to dlaczego nie obdarzamy takim samym zaufaniem osobowości w internecie: strony internetowe, fanpage na popularnych mediach społecznościowych, czy usługi internetowe? Dlaczego nie stosujemy takich samym zasad zaufania w internecie, jak wśród naszych najbliższych. M.in.: 

 • Wiarygodność;
 • Przejrzystość;
 • Otwartość; 
 • Bezpieczeństwo;
 • Przewidywalność;

  I wiele, wiele innych.. To kilka słów, które opisują zaufanie. Chcąc poruszać się w internecie chcemy, aby informacje tam były przejrzyste, autentyczne, wiarygodne oraz stale aktualizowane - nikt nie lubi poruszać się w gęstej mgle. Do kluczowych składników, które sprawiają, że dany profil możemy nazwać "zaufanym". należą: 

 

 • Ostatnia aktywność nie odłożona w czasie nie dłużej niż kilka miesięcy;
 • Polubienia i wyświetlenia - stałe zainteresowanie odbiorców;
 • Pełne i szczegółowe dane kontaktowe firmy;
 • Wiarygodne opinie klientów;
 • Prawdomówność, otwartość oraz stały kontakt z klientem gwarantujące bezpieczeństwo;


  Na podstawie tych kluczowych zagadnień nasza stale usprawniona machina przemierza w obłędy internetu, by zapewnić Państwu, że na platformie Zaufany Profil nie znajdą Państwo treści niezweryfikowanych, spamowych czy nieaktualnych. Wizytówki firm, które prezentujemy Państwu są uwierzytelnione pod model Zaufania! 

 

  Media społecznościowe oferują nam wielką, niewyczerpaną gamę możliwości, rozwoju, czy rozpowszechnienia naszej działalności na płaszczyźnie międzynarodowej. Na samym Facebooku znajdują się miliony fanpage internetowych, stron czy oficjalnych profili wielkich, jak i małych firm/firemek. Codziennie setki milionów użytkowników przewijają się przez słynne portale społecznościowe poszukując rozrywki, inspiracji, wiedzy oraz TWOJEGO PRODUKTU! 

 

Dlaczego nie wykorzystujemy całego potencjału, jakie dają nam platformy społecznościowe? 
 

   Wśród tych gąsek tysięcy aktywnych/ nieaktywnych profili znajdujesz się Ty! Czy nie chciałbyś skorzystać z tego, co znajduję się przed Twoim nosem? TO SĄ TWOI KLIENCI! 

  

  Na naszym portalu znajdują się tysiące profili, które czekają na uwierzytelnianie. Naszą misją jest sprawienie, by poruszanie się wśród nich było bezpieczne, jasne i przejrzyste. A nasi użytkownicy mieli pewność, że bazują na bezpiecznych i rzetelnych informacjach.

 

  Przyłącz się do Nas i spraw z nami, by internet był bezpiecznym miejscem! Zobacz co u nas słychać na naszych mediach społecznościowych: 

 • Zaufany Profil - Facebook

 • Zaufany Profil - YouTube

 • zaufany.profil.official - Instagram

Dziękujemy, że dotrwałeś do końca! Serdeczne pozdrowienia od całej ekipy Zaufany Profil!

 

*image by pixalbay